KONST / Litografier / Färglitografi 11576061
nr 1157 6061
Tor Hörlin
(1899-1985), Sverige
Färglitografi, Slussen, 1968, signerad och numrerad 40/100, motivet: 32x41
Tor Hörlin, svensk målare född 1899 i Stockholm, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 22 januari 2018
kl 19:16:37
500 kr
1.000 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.300 kr
22 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm